DZIEŃ ADOPCJI SERCA

W dniu 5 września 2022 (poniedziałek) będziemy obchodzić kolejny raz Dzień Adopcji Serca. Naszą uroczystość rozpoczniemy o godz. 17:45 w kościele Najświętszej Marii Panny na Ostrowie Tumskim w Poznaniu (koło katedry).

Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych Przyjaciół i Dobroczyńców wraz z rodzinami i znajomymi.

Na początku Ks. Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawi Mszę św., w czasie której podziękujemy Panu Bogu za nasze wspólne dzieła: Adopcję Serca, dożywianie dzieci i inne projekty pomocowe. Będziemy też się modlić za żywych i zmarłych członków i dobroczyńców Ruchu „Maitri”, za misjonarzy i naszych podopiecznych.

Następnie przejdziemy do sali w domu parafialnym przy katedrze na dalszy ciąg uroczystości.

Program zapowiada się bardzo interesująco. Naszymi gośćmi będą:

  • s. Halina Kania z bezhabitowego zgromadzenia Sióstr od Aniołów, misjonarka z Rwandy (na zdjęciu), która do niedawna prowadziła w Nyakinama wspierany przez nas ośrodek dożywiania i leczenia chorób głodowych (obecnie jest na leczeniu w Polsce);
  • p. Adam Gosiewski z Gdańska, który niedawno odwiedził Rwandę, udając się na ślub naszego byłego podopiecznego z Adopcji Serca, Modesta Habiyaremye, dziś pracownika misji w Nyakinama, którą też odwiedził; zobaczymy ją więc także z innej perspektywy – naszego Ofiarodawcy;
  • o. Aurélien Weigué Nérondoh, oblat z Czadu, pracujący w parafii bł. Cypriana Michała Iwene Tansi w archidiecezji N’djamena.

Usłyszymy ich opowieści z Afryki bogato ilustrowane zdjęciami.

5 września świętować będziemy:

  • wspomnienie liturgiczne św. Matki Teresy z Kalkuty, patronki Ruchu „Maitri”;
  • skromną piątą rocznicę działalności wspólnoty Ruchu „Maitri” w Poznaniu.

ŚWIĘTUJ RAZEM Z NAMI!